Konturování obličeje - jak správně vykonturovat obličej

Krásnými tvary obličeje se dnes může chlubit každá žena. Díky profesionálním konturovacím trikům je to opravdu možné. Základním stavebním kamenem jsou nepochybně tři kroky. Precizní péče o pleť, kvalitní produkty a použití potřebného množství produktu. Pro dokonale vykonturovaný a přirozený make-up potřebujeme následující.

Make-up stejné barvy jako je naše pleť. Barvu make-upu vždy zkoušíme nanesením malého množství doprostřed spodní linie čelistní kosti. Je to místo, kde se dá dobře porovnat konkrétní odstín make-upu s pokožkou obličeje a též pokožkou krku. Díky tomuto triku dokážeme vybrat odstín make-upu, který komplexně ladí s naší osobností. Obličej nebude na pohled extrémně světlý či tmavý v porovnání s krkem a dekoltem. Dále potřebujeme jeden make-up o odstín světlejší než je barva naší pleti pro části obličeje, které chceme osvětlit a vyzdvihnout. Jako protiklad samozřejmě potřebujeme i jeden make-up o odstín tmavší, než je naše pleť. Ten použijeme na místa, která požadujeme ztmavit.

3D tvarování obličeje

Začínáme! Nejprve si připravte šálek dobré kávy či oblíbeného nápoje, oblékněte si pohodlné oblečení a nasaďte naší dokonalou Double Dare kosmetickou fluffy čelenku OMG! Je Božská. Díky ní vám nebude v cestě za perfektním Contouringem stát absolutně nic.


flormar matujici makeup mat touch flormar makeup serum reborn  double dare kosmeticka celenka omg
Flormar make-up Mat Touch                       Flormar make-up Sérum Reborn              Double Dare OMG! kosmetická čelenka

Na připravenou pleť, vyčištěnou a ošetřenou, naneseme malé množství make-upu naší barvy pleti. Paletou nám může být zápěstí, stačí tři kapky make-upu. Jako aplikátor použijeme make-up štětec či houbičku a dokonale zapracujeme tuto nádhernou texturu do kůže. Použít můžete například aplikátory z naší Růžové kosmetické sady štětců. Heboučké štětce, zaručující jemný až plyšový dotek, si jistě zamilujete. Make-up by neměl být absolutně viditelný. Přirozenost je na prvním místě. Nespěchejte a dejte si záležet. Potřebujeme ten nejlepší výsledek! Jemnými tahy sjednotíme make- up obličeje s krkem a zkontrolujeme, zda je odstín zcela přirozený na denním světle. Efekt, kterého chceme dosáhnout, je 3D. Hra se světlem a stínem nám zaručí na první pohled elegantní a štíhlý look našeho obličeje. Umocňuje rysy, které podvědomě vnímáme jako přitažlivé a libé.

Dalším krokem je aplikace tmavšího odstínu make-upu. Ten se vždy nanáší na několik míst, která jsou jasně daná. Je to linie pod lícní kostí, spodní linie čelistní kosti, dvě linie po okraji délky nosu a následné propojení těchto částí ultratenkou linií lemující celý obličej. Opět použijeme pouze pár kapek make-upu. Naneseme malé množství na štětec a aplikujeme na požadované oblasti. Přechod nesmí být viditelný, jemnou technikou rozostříme rozhraní make-upů a pokračujeme, dokud nedosáhneme dokonalého přechodu. Tímto vytvoříme naprostou přirozenost.

Světlý make-up aplikujeme na čelo, protáhneme do linie jdoucí prostředkem nosu, špičkou nosu, pod nosem a zakončíme na bradě. Světlé části náleží také oblast pod očima, která je ohraničena trojúhelníkem oko, lícní kost, nos. Postup je identický, perfektní zapracování, naprostý soulad všech částí obličeje.

Výborná kombinace tří make-upů, které lze použít dohromady jsou make-upy Flormar Makeup Serum reborn. Make-up vhodný na celý obličej pro každodenní použití SF Classic Beige. Díky obsaženému séru má dokonale jemnou texturu, kterou budete chtít cítit každý den. K tomu je velice lehký, dýchá a zároveň kryje i sjednocuje obličej. Jeho výbornou vlastností je podpora tvorby kolagenu pro pružnou a pevnou pleť. Světlou variantou pro konturování může být SF07 Nude Beige, tmavou variantou SF04 Rich Beige. Tři make-upy, není to moc? Není! Světlou a tmavou variantu na konturování make-upu záměrně vybíráme pouze o tón světlejší či tmavší. Vzhledem ke čtyřem ročním obdobím můžete výborně využít světlý make-up v zimě, kdy se naší pleti dotkne minimum slunečních paprsků a naopak tmavší make-up v létě, kdy je naše pokožka opálená.


Jak spravne konturovat oblicej konturovaci paletka profusion paletka rozjasnovacu a konturek profusion
 Správné nanášení světlých/tmavých odstínů                                        Konturovací paletka Profusion                             Paletka rozjasňovačů a kontrur Profusion     

Máme základ. Nyní musíme podtrhnout a doladit náš look konturovacími paletkami. Výborně se na tuto práci hodí paletky od značky Profusion. Paletky Contour I./II. A Hightlight&Contour I./II. Světlá místa z předešlého make-up tutoriálu umocníme světlým konturovacím pigmentem, tmavá tmavým.

Paletky osahují i lesklé pigmenty, které můžeme použít jako tvářenku či bronzer pro efekt svěže a zdravě vypadající pleti. Pomocí štětce naneseme na spodní linii lícní kosti glitter pigmenty, můžeme jemně přesáhnout směrem nahoru přes lícní kost. Horní linie lícní kosti patří rozjasňovači. Zde si můžeme dovolit použít i zářivější highlightery, jako jsou odstíny Interstellar a Impuls z Profusion paletek Highlight and Contour. Pokud chcete naprosto famózní make-up, zajistěte, aby se lesklé pigmenty nedostaly na čelo, nos a bradu. Tyto oblasti patří výhradně matným produktům. Každá z našich úžasných konturovacích paletek obsahuje lesklé i matné odstíny. Díky jejich dokonalé pigmentaci není problém nahradit lesklý pigment matným a naopak.

Závěrečná fixace

Naše veledílo potřebuje finální dokončení. Tím jsou bezpochyby transparentní či kompaktní pudry. Transparentní sypký pudr Flormar se hodí na závěrečné zafixování make-upu. Kompaktní pudry taktéž, ale navíc obsahují pigmenty, které lehce tónují a dokážou doladit i sebemenší nedokonalost našeho líčení. Výbornou verzí je Flormar pudr Teracota.

Ženy, které mají přirozeně tmavší tón pleti a ženy, které se zrovna vrátily od karibského slunce, mohou určitě použít bronzer. Dodá vaší pleti svěžest a podpoří opálení.

Contouring je hotový! Sám o sobě je přirozeným a zároveň výrazným prvkem líčení. Stačí použít úzkou černou gelovou oční linku Flormar a řasenku Flormar Precious curl Carbon Black. Look je dokonalý.

Už zbývá použít pouze fixační make-up sprej. Nyní můžeme oslnit na prvním rande či se stát hvězdou business meetingu a zazářit ve své největší kráse!

Nejprodávanější značky

Sledujte nás na instagramu

Načítám, prosím vydržte...