Suchá pokožka a péče o ni

Publikováno : 2018-09-27 13:00:00
Kategorie : BEAUTY NOVINKY

Suchá pokožka a péče o ni


Suchá pokožka a péče o ni

Problémy spojenými se suchou pletí se trápí stále více lidí. V létě mnoho sluníčka, na podzim chladný ostrý vítr a v zimě mráz. To je pro pokožku už tak námaha a tím, že se i denně líčíme jí úplně nepomáháme. Jak o pleť tedy pečovat a hydratovat ji, aby byla krásná a hebká?

1. Řádně čistit

Suchá pokožka je choulostivější a tím pádem, když si na ni přes den saháme (nevědomky mnohokrát za den, kolikrát si třeba odhrnete vlasy z čela, promnete oči a podobně?) si do ní můžeme zanést i nečistoty a způsobit si například akné apod. Vrchní vsrtva pokožky působí jako bariéra a pokud je suchá - je oslabená a nečistoty jdou dovnitř.

Proto pleť řádně čistěte, klidně vícekrát denně čistou vlažnou vodou, případně použijte mýdlo s neutrálním PH.
Dále je skvělé pomoci pokožce pořádným pročistění v podobě peelingu - vhodný je například kávový (u nás najdete krásně vonící od značky BodyBoom), stačí 2-3x týdně, pokožku hloubkově vyčistí, zanechá ji jemnou a díky obsahu olejů skvěle hydratovanou.
Pokud máte nejen suchou ale i citlivou pleť, doporučujeme použít BodyBoom peeling na tvář s olejem z babasových ořechů a mangovým máslem.


2. Zkuste jíl na obličej!

Slyšely jste už o jílu na obličej? A zkoušely ho? Pokud ne, určitě to udělejte, má úžasné blahodárné účinky. Ale pozor, každý jíl je vhodný pro něco jiného, sáhněte tedy po tom, který je určen na suchou a citlivou pleť. U nás najdete Modrý jíl od značky BodyBoom. Tento jíl obsahuje minerály a vitamíny, díky nimž bude Vaše pokožka dokonale vyživená, hydratovaná a jemnější než kdy předtím! Díky množství bohatých přísad včetně železa, hořčíku, křemíku, hliníku, vápníku, sodíku a draslíku – má protizánětlivé a regenerační účinky. Můžete jej také použít k detoxikaci pleti, odstranění celulitidy a na exfoliační masáže. Modrý jíl se získává ze slaného jezera Ostrovnoye, známého jako "sibiřské Mrtvé moře".

yxcyx

3. Hydratační masky

Pro pořádnou dávku hydratace se vyplatí sáhnout po hydratační masce. Maska by neměla být slupovací, abyste svou pokožku ubytečně nepodráždili. Ideální jsou vícekrokové masky, které dodávají jak hydrataci tak výživu. Pleť je po nich jako znovuzrozená a ještě si snimi užijete legraci. U nás masky od Kalifornské značky Double Dare, například 4v1 nebo 2v1 Bublinkující, a také extra hydratační masky JET - určené do letadla pro cestování, když pokožka dostává opravdu zabrat, ale můžete je samozřejmě použít i v pohodlí domova.


yxcyc

4. Odličování

I když se malujete kvalitními přípravky, NIKDY se nezapomínejte odlíčit, Vaše pleť tím trpí, zanáší se a vysušuje. K odlíčení používejte odličovací mléka, která dodávají zárověň hydrataci nebo micelární vody pro citlivou pleť. Ideálně kombinujte, aby si pleť nezvykla na jeden produkt. Po odlíčení doporučujeme namazat přírodním olejem.

5. Strava

Svůj podíl má na pleti i strava, znáte přeci jak se říká "jste to co jíte"? Vyhýbejte se tedy fastfoodům a ideálně i přemíře alkoholu. Naopak velmi vhodné jsou oříšky a ryby (zdroj zdravých tuků), zelenina a ovoce (obsahují vlákninu a hodně vody). Nezapomínejte ani na pitný režim - ideálně pijte čistou vodu a neslazené bylinkové čaje.

Tak co dámy, jak pečujete o svou suchou pleť Vy?:) Máte nějaké rady a tipy/triky?

Sdílet tento obsah