Jak vybrat ten správný make-up?

Publikováno : 2018-10-09 13:11:43
Kategorie : TRENDY

Jak vybrat ten správný make-up?


Jak vybrat ten správný make-up?

Určitě to znáte, jdete si vybrat make-up, v drogerii ho u zrcadla vyzkoušíte a sedí Vám perfektně. Koupíte si ho s nadšením, doma ho nanesete na celý obličej a najednou jste celá oranžová nebo žlutá....Co tedy s tím? Jak vybrat ten správný make-up?

Jaký typ pleti máte?

Už jste jistě slyšely o odstínech pleti. Odstín pleti je určen množstvím melaninu nebo pigmentů, které Vaše pleť obsahuje a nemění se ani opálením. Odstín pleti může být: studený, teplný nebo neutrální.

Rozlišení odstínů

Vždy je potřeba jít ven, na denní světlo, abyste mohly odstín správně určit. Běžte ven, na denní světlo, případně doma k oknu. Ideální je, aby nebylo přímé slunce, nejlépe aby bylo pod mrakem. Poté se podívejte na žíly na vnitřní straně své ruky. Pokud máte žíly modré nebo fialové máte studený podtón pleti, jestliže máte žíly nazelenalé je Váš odstín pleti teplý. Pokud barvu žil nedokážete specifikovat na modré/zelené, máte pravděpodobně neutrální typ pleti. Tento typ pleti mají většinou lidé s olivovou pokožkou.


asds

Růžový nebo žlutý podtón

Slyšely jste už o podtónech? A jaký máte? Zde se můžete opět řídit podle svých žil. Pokud jsou do modra máte podtón růžový. Pokud jsou do zelena, volte makeup se žlutým podtónem. A jak tedy poznat který makeup je který? V dnešní době to není nic složitého. Pokud to makeup nenese přímo v názvu či svém popisu, můžete ho jednoduše podle názvy vyhledat na internetu a tam již najdete jeho podtón.

Druh make-upu

Důležité je také vybrat make-up podle typu Vaší pleti. Máte pleť suchou, mastnou nebo smíšenou? Je potřeba přikládat dost pozornosti i tomuto. Pokud je Vaše pleť suchá, určitě nasahejte po makeupu mattném, pěnovém, který Vaši pleť ještě více vysuší a může na Vašem obličej tvořit mapy, drolit se a podobně.Skvělým make-upem by pro Vás mohl být Models Own tekutý make-up. Pro mastnou pleť zase nevolte příliš olejový makeup, který by na Vaší pleti tvořil mastný film a lehce se stíral a mizel. Pro tento typ pleti je výrobný Flormar Mat Touch.


yxdf

Na které části těla makeup vyzkoušet?

Většina z nás klasicky začínala zkoušením makeupu na hřetu ruky. To je ale špatně! Není vhodné makeup zkoušet ani přímo na tváři. Ideálním místem je krk, jen je totiž optroti pleti na obličeji lehce ve stínu a většina znás chce dosáhnout právě jednotné barvy a přechuodu mezi obličejem a krkem. Případně, pokud není léto a nejste opálené, je vhodné zkoušet makeup na v oblasti dekoltu.

Pokud jste v drogerii, vyberte si 4-5 makeupů v odstínu, který myslíte, že Vám sedne. Naneste je v pruzích na krk/dekolt a vyčkejte 5-10 minut. Tato doba je potřebná, aby se makeup vstřebal a zaschl. Některé makeupy totiž oxidují a několik minut po nanesení mohou ztmavnout či zoranžovět. Až uplyne čekací doba, běžte k zrcadlu. Pokud máte štěstí a jste v drogeii, která je vybavena stolkem s denním světlem, můžete jít tam a denní světlo si zapnout. Pokud ne, poprostě prodavačku o zrcátko a běžte ven před drogerii na denní světlo. Pak vyberte odstín, který k Vašemu krku sedí nejvíce. Pokud se Vám nelíbí žádný, odličte je a opakujte proces s jinými makeupy.


sdssd

TIP na závěr

Pokud váháte mezi dvěmi makeupy/dvěmi odstíny zvolte vždy ten světlejší. Bude působit přirozeněji.Sdílet tento obsah