Jak si vybrat správnou rtěnku?

Publikováno : 2018-11-16 08:27:22
Kategorie : TRENDY , ZDRAVÍ A KRÁSA , ZE SVĚTA BLOGERŮ

Jak si vybrat správnou rtěnku?


Jak si vybrat správnou rtěnku?

Rtěnka sluší každé ženě. Opravdu každé. Stačí jen vybrat si správný odstín a konzistenci. Namalovat si rty rtěnkou je ten nejrychlejší způsob, jak okamžitě zvýraznit svůj obličej a dodat mu “šmrnc”. Jak tedy vybrat správnou rtěnku právě pro Vás?

Červená není pro každou?

Ale ano! I Červenou rtěnku může nosit každá žena, jen je potřeba zvolit správný odstín. Volíte podle svého typu . Jakou máte pleť? Světlou nebo tmavší? A jakou barvu vlasů? Pokud máte světlou pleť, volte světlejší tóny a zapomeňte na ty křiklavé. Ty vybírejte, pokud je Vaše pleť snědší. Krásná červená rtěnka je například od Flormar - Revolution v odstínu Revolutionary red


sadasdsad

Světlý typ

Světlým typům obecně sluší broskvová, lehce růžová nebo korálová rtěnka. Tyto barvy jsou ideální hlavně pro blondýnky. Zrzkám doporučujeme sáhnout po rtěnce se zlatavým nádechem. Krásná růžová rtěnka Models Own Luxe matte v odstínů 03. 

Tmavý typ

Pokud jste tmavý typ, a navíc máte hnědé až černé vlasy, sáhněte po rtěnkách tmavších tónů. Krásně Vám sedne vínová nebo temně rudá jako třeba tekutá matná rtěnka Matte od Models Own odstín Berry Cool.  Skvělé jsou i odstíny švestky, čokolády či třešňově červené.


sdsdff

Střední typ

Pokud nepatříte přímo ani do jednoho z těchto typů, vyzkoušejte rtěnky malinové, oranžové nebo univerzální korálovou.

Konzistence rtěnky

A jakou konzistenci rtěnky zvolit? Matnou, lesklou, tekutou, tuhou?
Pokud máte tenké rty, obtáhněte je konturkou a volte spíše světlejší odstíny podle Vašeho typu pleti. Volte ideálně rtěnky bez lesku, neboť rty opticky zvětšují. Skvělá je například tekutá rtěnka Matte viz. přiložené video a nebo hedvábně jemná rtěnka Silk Matte od Flormar. Jestliže jsou Vaše rty velké a plné, můžete si dovolit i velmi tmavé rtěnky, které opticky rty zmenšují , opět ale s ohledem na Vaši pleť.Sdílet tento obsah